Naše historie se začala psát v roce 1983 v New York City. Zakladatel značky a návrhář David Chu tehdy přišel s jasnou vizí, jak vnést do každodenního stylu námořní inspiraci. Tak se zrodila Nautica.

Název vychází z latinského slova nauticus označujícího loď. Naše logo i identita značky jsou tedy těsně spjaty s mořem, s jeho energií a s inspirací, kterou přináší. Věříme, že stejná inspirativní energie pulsuje ve všech městech světa, kde je přítomný silný vodní živel. Není tedy překvapením, že se centrála značky nachází stylově v New York City, metropoli přímo obklopené vodou. Vzdáváme tak poctu lidem a místům, kteří sdílejí naši vášeň pro veškeré vodní plochy, a přinášíme jim styl inspirovaný mořem a navržený ve městě.

Na počátku bylo pouhých šest svrchních oděvů, dnes je Nautica synonymem inovativního pojetí oblíbených kousků v duchu námořní tradice. Náš styl přitahuje pozornost stále většího počtu zákazníků po celém světě. V současnosti tak najdete přes 250 značkových prodejen ve více než 75 zemích.

Jako přední lifestylová značka přinášíme inovativní pojetí námořnického stylu již přes tři desítky let. Vytváříme dokonalý styl pro život v městském prostředí, kterému vévodí silné námořními vlivy. Jsme Nautica.